Yönetim Kurulu

Yönetim Kurulu Başkanı
YAŞAR KÜÇÜKÇALIK
Özgeçmiş :
Yaşar Küçükçalık 1960 yılında Kayseri’de doğdu. 1965 yılında ailesiyle beraber İstanbul’a taşındı. Lise eğitimini bitirdikten sonra 1978-1982 yılları arasında İngiltere’de Pazarlama ve İş Yönetimi ile ilgili eğitimini tamamladı. 1983 yılında ailesine ait Küçükçalık Tekstil’de, babası Nuh Mehmet Küçükçalık’la beraber çalışmaya başladı. 1985 yılında kendi sorumluluğunu aldığı Küçükçalık Mefruşat’ı kurdu. 1989 Yılında ilk dokuma fabrikasını ve 1992-93 yıllarında boya ve baskı fabrikalarının İnegöl’de yatırımını yaptı. 1995 yılında yatırımlarına Küçükçalık Brode A.Ş.yi ekledi. Daha sonraları Küçükçalık İnşaat şirketini ve 2007 yılında Mısırda yurtdışı ilk fabrikasını KCG Textıle Egypt ismiyle kurdu.

Ayrıca Yaşar Küçükçalık Küçükçalık Gayrimenkul Yatırım A.Ş. , Küçükçalık İnşaat A.Ş. ,Emintaş AŞ., Lüks Kadife A.Ş., Birlik Mensucat A.Ş’nin Yönetim Kurulu Başkanı, Birlik Denim A.Ş. ve Nuh Çimento AŞ.nin Yönetim Kurulu Üyesidir.
Bugün Yaşar Küçükçalık, bünyesinde 3000 kişi çalıştıran ve Türkiye’de ev tekstili ihracatında liderlerden biri olan Küçükçalık Grubunun Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevine devam etmektedir. İngilizce bilmektedir, evli ve üç çocuk sahibidir.
Tusiad ve Tetsiad üyesi olup Tetsiad Yönetim Kurulu Başkanılık görevine devam etmektedir.

Yönetim Kurulu Başkan Vekili
YILMAZ KÜÇÜKÇALIK
Özgeçmiş :

Yılmaz Küçükçalık 1963 yılında Kayseride doğdu. Babası ile beraber küçük yaşlardan itibaren tekstilin içinde yaşadı ve satış ağının içerisinde yer aldı. 1965 yılında ailesiyle beraber İstanbula taşındı. Lise eğitimini Saint Benoit bitirdikten sonra Yıldız Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünü bitirdi.

1983 Yılında ailesine ait Küçükçalık Tekstil’de, babası Nuh Mehmet Küçükçalık’la beraber çalışmaya başladı. 1985 Yılında kendi sorumluluğunu aldığı Küçükçalık Mefruşat’ı kurdu. 1989 Yılında ilk dokuma fabrikasını ve 1992-93 yıllarında boya ve baskı fabrikalarının İnegöl’de yatırımını yaptı. 1995 Yılında yatırımlarına Küçükçalık Brode A.Ş.yi ekledi. Daha sonraları Küçükçalık İnşaat şirketini ve 2007 yılında Mısır’da yurtdışı ilk fabrikasını KCG Textıle Egypt ismiyle kurdu.

Ayrıca Yılmaz Küçükçalık Küçükçalık Gayrimenkul Yatırım A.Ş. , Küçükçalık İnşaat A.Ş. ,Emintaş AŞ., Lüks Kadife A.Ş., Birlik Mensucat A.Ş. ve Birlik Denim A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesidir. Bugün Yılmaz Küçükçalık, bünyesinde 3000 kişi çalıştıran ve Türkiyede ev tekstili ihracatında liderlerden biri olan Küçükçalık Grubunun Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevine devam etmektedir.

İngilizce, Fransızca bilmektedir, evli ve iki çocuk sahibidir. Tusiad ve Tetsiad üyesi olup muhtelif sosyal kuruluşlarda üyelikleri vardır.