Tarihçemiz

Kurucumuz Nuh Mehmet Küçükçalık’ın 1940 yılında Kayseri’de kumaş ticaretiyle başlattığı iş hayatı yolculuğu, İstanbul Sultanhamam’da devam eden bir başarı hikayesinin temelini oluşturdu.

Yenilikçi bakış açısıyla 1980’li yıllar boyunca Küçükçalık firmasının vizyonunu oluşturan Nuh Mehmet Küçükçalık, yeni yatırımlara hazır olduğu 1990 yılında Küçükçalık şirketinin ilk dokuma fabrikasını kurdu. 

1992 yılında Küçükçalık Boyama ve Baskı Fabrikaları üretime başladı ve yine aynı yıl farklı bir sektörde boy gösterme hedefiyle konfeksiyon ünitesinin açılması, müşteri beklentilerinin ötesine uzanan, yepyeni projeleri hayata geçirdi.

Nuh Mehmet Küçükçalık’ın kararlılığı ve tecrübesiyle şekillenen yatırımlarla, her geçen gün ürün ve ürün çeşitliliği geliştirildi, üretim kapasitesi arttırıldı. Çok kısa sürede büyük başarılara imza atan Küçükçalık Grubu, hem Türkiye’de hem de dünyada lider bir kumaş üreticisi haline geldi.

Bugün yaklaşık 3000 kişiden oluşan uluslararası iş gücüne sahip Küçükçalık Grubu, 200.000 m2’lik kapalı üretim alanı ve 400.000 m2’lik toplam alanı ile üretim faaliyetlerine devam etmekte, Türkiye ve Mısır’daki üretim fabrikalarının yönetimini başarıyla sürdürmektedir.

Nuh Mehmet Küçükçalık’ın kuruluş anından itibaren özenle şekillendirdiği yenilikçi, girişimci ve dinamik firma vizyonu, oğulları Yaşar Küçükçalık ve Yılmaz Küçükçalık ile her geçen gün bir adım daha ileriye taşınmaktadır.

Türkiye sanayi sektöründeki ilk 500 firma arasında yer alarak sektörün ve Türk ekonomisinin gelişimine büyük katkıda bulunan Küçükçalık Grubu, Türkiye’deki ilk 500 ihracatçı firma arasında da başarılarıyla ön plana çıkmanın haklı gururunu yaşamaktadır.

kcalik-tarihce-cat-1

Kurumsal

Biz Kimiz?

1940 yılında başlayan Küçükçalık Grubu’nun kuruluş hikayesi...

Etik ve İlkeler

Küçükçalık Grubu, toplum için değer yaratmaya odaklanan etik ve ilkelere sahiptir.
Telefon Numaramız:
E-Posta Adresimiz
Maltepe Mah. Gen. Ali Rıza Gürcan Cad. Eski Çırpıcı Sk. No:2 Kat:9 Merter
İstanbul, Türkiye