KFS Sentetik

KFS markası ile iplik üretimi yapan ve Küçükçalık Tekstil San. ve Tic. A.Ş. bünyesi altında faaliyet gösteren fabrikamız 2014 yılında Sakarya Hendek 2. Organize Sanayi Bölgesinde kurularak 2016 Şubat ayı itibariyle üretime başlamıştır. Firmamız 37437 m² lik kapalı alanında, iç ve dış pazar taleplerine göre son teknoloji makinalarıyla uluslararası standartlara uygun Polyester iplik üretimi yapmaktadır.

Ayda 2000 tonu aşan üretiminde; POY, FDY, Tekstüre, bükümlü iplik motheryarn, bicomponent üretimleri yapılmaktadır. Mevcut ürün gamımıza ilave olarak, yeni taleplere ve Ar-Ge çalışmalarıyla tekstil ve tekstil dışı sektörlere uygun yüksek teknolojili iplikler üretme kabiliyetine sahip olan firmamız, bicomponent iplik üretimi konusunda Türkiye ve Dünyanın öncü firmaları arasındadır. Tesisimizde, tekstil sektörünün kullanım esnekliği doğrultusunda (dokuma, yuvarlak ve çözgülü örme, brode, dar dokuma, halı, büküm, bükümlü elastan kaplama ve bükümlü puntalı kaplama) iplik üretimi gerçekleştirilmektedir.

Müşteri beklentilerini karşılamak amacı ile tüm ürünlerimiz için kalite kontrol kriterleri belirlenmiş olup, Ar-Ge ve Kalite Kontrol Laboratuvarımızda son teknoloji test ekipmanlarımızla standartlar dahilinde hammadde ve ürünlerimizin kalite kontrolleri yapılmakta ve spesifikasyonlara uygunlukları kontrol altına alınmaktadır. Test sonuçları, standartlar ve şartnamelere göre uygunluk değerlendirilmesinden geçirilerek, gerektiğinde düzeltici ve önleyici çalışmalar süratle başlatılmaktadır. Kalite kontrol faaliyetlerinin yanında, pazara her zaman yenilikçi ve inovatif ürünler sunmayı hedefleyerek yeni iplik tasarımları ve ürün geliştirme çalışmaları yapılmaktadır.

İletişim Bilgileri:

 2.Organize Sanayi Bölgesi 2 Nolu Yol No: 4 54300 Hendek / SAKARYA

0264 502 25 25 – 4120 (Dahili)

www.kfssentetik.com.tr