KFS Sentetik

Küçükçalık Tekstil bünyesi altında faaliyet gösteren ve iplik üretimi yapan KFS markası, 2014 yılında Sakarya Hendek 2. Organize Sanayi Bölgesinde kurulmuş ve 2016 yılı itibarıyla üretimine başlamıştır. 

KFS, 37437 m² lik kapalı alanında, son teknoloji makinelerle, uluslararası standartlara uygun Polyester iplik üretimi yapılmaktadır. İç ve dış pazar taleplerini karşılamak adına ayda 2000 tonu aşan üretimde, POY, FDY, Tekstüre, bükümlü iplik motheryarn ve bicomponent üretimleri gerçekleştirilmektedir. 

Mevcut ürün gamına ilave olarak, yeni talepler özelinde ve AR-GE çalışmaları doğrultusunda tekstil ve tekstil dışı sektörlere uygun, yüksek teknolojili iplikler üretme kabiliyetine sahip olan KFS, bicomponent iplik üretimi konusunda Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen firmaları arasında yer almaktadır. 

KFS tesislerinde, tekstil sektörünün kullanım esnekliği doğrultusunda dokuma, yuvarlak ve çözgülü örme, brode, dar dokuma, halı, büküm, bükümlü elastan kaplama ve bükümlü puntalı kaplama iplikler üretilmektedir.

Müşteri beklentilerini en üst düzeyde karşılamak üzere tüm ürünlere özel kalite kontrol kriterleri belirlenmiş olup, AR-GE ve Kalite Kontrol Laboratuvarlarında son teknolojiye sahip test ekipmanları ile hammadde ve ürünlerin kalite kontrolleri yapılmakta ve spesifikasyonlara uygunlukları test edilmektedir. 

Test sonuçları, standartlar ve şartnamelere uygunluk değerlendirmesinden geçirilir ve gerekli olması durumunda düzeltme ve önleme amaçlı çalışmalar başlatılır. 

Bütün bu süreçler boyunca temel hedef, pazarın ihtiyaçlarını en kaliteli, estetik ve inovatif ürünlerle karşılamak olduğundan, yeni iplik tasarımı ve ürün geliştirme çalışmaları kalite kontrol faaliyetleri ile uyum içerisinde sürdürülmektedir.

KFS hakkında daha fazla bilgi almak için lütfen kfssentetik.com.tr web sitesini ziyaret ediniz.

İletişim Bilgileri

2.Organize Sanayi Bölgesi 2 Nolu Yol No: 4 54300 Hendek / SAKARYA

Telefon Numaramız:
E-Posta Adresimiz
Maltepe Mah. Gen. Ali Rıza Gürcan Cad. Eski Çırpıcı Sk. No:2 Kat:9 Merter
İstanbul, Türkiye