AR-GE Merkezi

AR-GE Çalışmalarımız

Kurulduğu günden beri inovatif yaklaşımıyla gerek konvansiyonel gerekse fonksiyonel tekstil ürünleri üretiminde sektöre öncülük eden firmamızın 2018 yılından bu yana İnegöldeki kumaş üretim tesisimizde, 2019 yılından itibaren Sakarya’daki iplik üretim tesisimizde faaliyetlerini sürdüren T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından onaylı 2 AR-GE Merkezi bulunmaktadır.

Dikey entegrasyonu sayesinde hammaddeden başlayarak fark yaratmaya çalışan tecrübeli kadrosu ve merkez bünyesindeki donanımlı laboratuvarlarıyla sentetik iplik çekiminden konfeksiyona kadar tüm proseslerle ilgili, fiziksel ve kimyasal çok sayıda test ve analiz yapılabilecek alt yapıya sahiptir.

Fikri ve Sinai Haklar birimimiz ulusal ve uluslararası patent ve markalar üreterek hem firma hem ülke marka değerimizi yükseltmeye çalışırken teknik ve akademik iş birliklerinin çıktılarının ticari bir değere dönüştürülmesine çalışılmaktadır.

Çevre ve insana saygıdan ödün verilmeden yapılan ev tekstili ve giyimlik kumaş üretimi yanında farklı sektörlerin ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik teknik tekstil üretimlerinde ışık geçirmezlik, güç tutuşurluk, kolay temizlenebilirlik gibi konfor ve performans özelliklerin optimum şekilde kazandırılması sağlanmaktadır.

Geri dönüştürülmüş doğaya duyarlı hammaddelerden üretilen yenilikçi ve teknik tekstiller

Yaşam alanlarında akustik konfor sağlamak için Ses Yutum ve Ses İletim özellikleri optimize edilmiş kumaşlar

İplik üretiminden başlayarak yapılan geliştirme çalışmalarıyla farklı kullanım amaçlarına uygun olarak üretilen outdoor kumaşlar

Hastane kullanımına uygun, farklı seviyelerde medikal kumaşlar.

Hem iplik, hem kumaş olarak patenti bize ait olan PVC içermeyen %100 polyester screen kumaşlar.

Enerji tasarrufu ve konfor amaçlı olarak üretilen termal regülasyon kumaşları

Telefon Numaramız:
E-Posta Adresimiz
Maltepe Mah. Gen. Ali Rıza Gürcan Cad. Eski Çırpıcı Sk. No:2 Kat:9 Merter
İstanbul, Türkiye